ВГО «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділенням ВГО АППУ в Житомирській області провели Круглий стіл у місті Житомир

04 вересня цього року в приміщенні Gnatyuk Art Center (м. Житомир) Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділення ВГО АППУ в Житомирській області провели Круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу з питань обговорення Концепції єдиного системного документу – проекту Податкового кодексу Розвитку та Концепції Доктрини економічної безпеки України.

 

Очолив делегацію Грігол Катамадзе – Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, у складі якої були:

Людмила Герасименко – Генеральний директор ВГО АППУ;

Катерина Гривнак – начальник Управління захисту прав платників податків ВГО АППУ;

Ірина Білотіл – начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ,

Юлія Щитнік – начальник Управління організаційного, кадрового напрямку та комунікацій з ТВ ВГО АППУ.

 

Участь у Круглому столі взяв Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ в Житомирській області Геннадій Карпінський та Виконавчий директор Територіального відділення ВГО АППУ в Житомирській області Тетяна Луцук, а також запрошені гості:

— від органів влади:

Ірина Свєтяш – Виконуюча обов’язки начальника Головного управління ДПС у Житомирській області;

Микола Костриця – Директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради;

— керівники підприємств: ТОВ «Студіо-Інвест», ПП Гнатюк О.Д., ТОВ «Стоп-транзит», ПАТ «Житомирський меблевий комбінат», ТОВ ЖЮК «Кодекс»,  ТОВ «Форпост», ТОВ «Житомирський картонний комбінат», «Ганська СЕС», ПП «Модітал» та інші.

 

На початку зустрічі виконавчий директор ВГО АППУ в Житомирській області Тетяна Луцук надала слово члену Асоціації, одному із кращих платників податків області, меценату, який став засновником Арт Центру у місті Житомирі Олегу Дмитровичу Гнатюку, який привітав усіх присутніх та коротко розповів про історію створення цього Центру, про колекцію картин, багетну майстерню, художню школу для дітей.

Він також зазначив, що влада не повинна бути «відірвана» від людей, має бути зацікавлена та сприяти розвитку культури, адже культура лікує душу, і запросив присутніх частіше відвідувати культурні заходи, які проводяться Арт Центром.

Відкрив засідання Круглого столу Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе, який привітав всіх учасників заходу та найперше акцентував увагу на тому, що Асоціація ще три роки тому розпочала роботу по вдосконаленню податкового та митного законодавства, провівши зустрічі з представниками бізнесу майже в усіх регіонах України, прийняття яких є надзвичайно важливим для економічного зростання економіки нашої держави.

Він зазначив, що два роки тому створена Українська Рада Бізнесу (УРБ), до складу якої на теперішній час входять 78 бізнес-асоціацій, які підтримали розроблений експертами Асоціації проект Податкового кодексу Розвитку. Зазначив, що Асоціація була одним із фундаторів створення УРБ.

Також Грігол Катамадзе презентував ТОП-10 пріоритетів бізнесу, які знайшли відображення у проекті Податкового кодексу Розвитку, виділивши серед них найбільш важливі:

— створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів – Служби фінансових розслідувань. Законопроект із цього питання уже зареєстрований у Верховній Раді України (реєстраційний № 1208), водночас текст документу на сайті Верховної Ради поки не опублікований  і всі чекають на те, щоб ознайомитись із його редакцією;

— запровадження сучасного трудового права, заснованого на свободі трудового договору, спрощення формальностей та зменшення штрафних санкцій;

—   інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів, зокрема, запровадження персональної відповідальності, ризико-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади;

— ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу (деофшоризація економіки, радикальне зменшення шкідливих прямих податків, модифікація податку на землю, запровадження добровільного одноразового декларування доходів громадян та інше) тощо.

Президент Асоціації також наголосив на тому, що у Верховній Раді  України вже зареєстровано 420 законопроектів, із них по напрямку податкової, митної та фінансової політики – 80. Він нагадав, що Президент України Володимир Зеленський 02 вересня цього року провів зустріч із представниками Парламенту, силових структур та Уряду, на якій визначив пріоритетні напрямки та надав конкретні доручення із встановленими термінами щодо їх виконання.

Під час свого виступу Грігол Катамадзе анонсував Заяву УРБ щодо підтримки низки законопроектів, які спрямовані на детінізацію економіки, яка була роздана учасникам заходу.

Президент Асоціації Грігол Катамадзе виразив надію, що найближчим часом в країні відбудуться зміни на краще і закликав представників бізнесу стати однодумцями, щоб допомагати Уряду і Парламенту впроваджувати реформи, які змінять життя українців на краще.

Виконуюча обов’язки начальника ГУ ДПС у Житомирській області Ірина Свєташ у своєму виступі зазначила, що податкова служба також очікує на позитивні зміни як для бізнесу, так і в частині адміністрування податків. Вона звернула увагу на необхідності поліпшення податкової культури, покращенні матеріальної бази податкової служби, створення інституту податкових консультантів.

Ірина Вікторівна також заначила, що кожна зміна податкового законодавства, яка впроваджується, є стресом не лише для бізнесу, а й для податкової служби. Тому зміни мають прийматись заздалегідь, щоб був час для їх впровадження.

Начальник управління захисту прав платників податків ВГО АППУ Катерина Гривнак інформувала учасників заходу, що вони можуть активно включитися до опрацювання законопроектів, які зареєстровані та текст яких розміщений на сайті Верховної Ради України.

Вона звернула увагу присутніх на те, що Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив: «Ми обіцяли відкритість. Обіцянки виконуємо. Інформаційний ресурс TaxLink розмістив законопроекти з питань публічних фінансів. Ресурс дозволяє коментувати акти та вносити пропозиції в режимі он-лайн. ЗІ свого боку зобов’язуюсь пропозиції розглянути та відреагувати. Запрошую взяти участь в обговоренні».

Також вона акцентувала увагу на важливості майнових податків у наповненні місцевих бюджетів, ролі органів місцевого самоврядування в цьому процесі, як розпорядників земель, які наділені широкими повноваженнями, зокрема, в частині запровадженні цих податків на відповідній території, встановленні їх ставок, впровадженні оцінки земель, наданні пільг тощо.

 

Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко процитувала учасникам заходу витяг з публікації Голови ДПС України Сергія Верланова на його офіційній сторінці в фейсбуці:

«Провів першу селекторну нараду з керівниками структурних підрозділів і територіальних органів нової Податкової.

Досі в регіонах подаються недостовірні дані по податковим надходженням, начебто через технічні помилки, які повторюються кожного місяця! Тиск на підприємців, не доопрацювання в частині зборів по окремих податкам, зокрема, по акцизах, рентних платежах, ПДВ з вироблених  Україні товарів, частини чистого прибутку та дивідендів. Це сумно.

Хочу наголосити, що ми усе це бачимо, толерувати не будемо, і такі методи роботи відійдуть у минуле! За все доведеться відповідати!…

Одна з моїх головних цілей – зміна стереотипів.

Тільки зміни будуть відбуватися не у вигляді піар-кампаній і «повітряних замків», а шляхом формування нової системи взаємин між державою і бізнесом. Податківці і підприємці повинні зрозуміти спільну мету — податки служать людям. Буде нелегко. До нових викликів готові».

Людмила Герасименко зауважила, що збалансовані взаємовідносини між державою і бізнесом є передумовою ефективності економічної стратегії.

«Принципова позиція Асоціації платників податків України – це конструктивний діалог бізнесу з владою по всіх неврегульованих питаннях (громадські слухання, круглі столи тощо). Співробітництво з органами державної та місцевої влади Асоціація розглядає як дієвий інструмент реалізації правових відносин між державою і платниками податків» — зазначила  Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

Костриця Микола Миколайович, директор Департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради у своєму виступі зазначив, що можна нарікати на владні структури, однак все одно людський фактор є важливішим.

Він повідомив, що Житомирська міська рада проводить велику кількість тренінгових програм для бізнесу, популяризують місцевого виробника. Вони завжди готові до діалогу з представниками бізнесу знаходити спільні точки дотику.

Також він акцентував увагу та тому, що адміністрування місцевих податків та зборів здійснюється по остаточному принципу і потрібно це виправляти, місцеві бюджети мають бути самостійними у забезпеченні коштами. Він також зазначив, що трудове законодавство вимагає здійснення кардинальних змін, адже люди, це найбільший капітал держави, що при зменшенні податкового навантаження на платника ми станемо місцем, де податкова система буде сприятливою.  Закінчив Микола Миколайович свій виступ словами великого реформатора Кахи Бендукідзе «Половинчасті міри не працюють».

Наприкінці зустрічі Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе подякував усім присутнім за участь у заході, запевнив, що ми не будемо погоджуватись з пропозиціями, які не підтримує бізнес, будемо доводити до влади думку бізнесу і відстоювати її, а також зазначив: «Переконаний, що зараз настав історичний час, відпустити його, це буде катастрофа для країни, потрібно дуже швидко рухатися вперед».

Він також висловив надію, що представники бізнесу Житомирщини підтримають вкрай необхідні для держави реформи, які на його глибоке переконання змінять державу та виведуть її на високий рівень розвитку економіки.

Про ТОП-10 пріоритетів бізнесу, Доктрину економічної безпеки України, Меморандум зі «Слугою народу», довіру людей до Президента, про необхідність нових правил гри та недовіру бізнесу до державних установ, заміну податку на прибуток на податок на виведений капітал, тінь в економіці, українських заробітчан за кордоном та багато іншого Грігол Катамадзе в ефірі телеканалу СК-1, м. Житомир:

https://www.youtube.com/watch?v=3ZZ_ALynBfc

Про Податковий кодекс Розвитку, ТОП-10 пріоритетів бізнесу, Меморандум зі «Слугою народу», функції держави, про податок на прибуток і податок на виведений капітал, про Міжнародний валютний фонд та багато іншого Грігол Катамадзе в ефірі каналу «Союз ТВ» в Житомирі — https://www.youtube.com/watch?v=-fYsrTerZH0

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ