ВГО АППУ СПІЛЬНО З ТВ АППУ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛИ КРУГЛИЙ СТІЛ

9 липня цього року в приміщенні Торгово-промислової палати Івано-Франківської області Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділення ВГО АППУ в Івано-Франківській області провели Круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу з питань обговорення Концепцій проекту Податкового кодексу Розвитку та Доктрини економічної безпеки України.

 Очолив делегацію Грігол Катамадзе — Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, у складі якої були:

Людмила Герасименко — Генеральний директор ВГО АППУ,

Катерина Гривнак — начальник Управління захисту прав платників податків ВГО АППУ,

Ірина Білотіл — начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ,

Юлія Щитнік — начальник Управління організаційного, кадрового напрямку та комунікацій з ТВ ВГО АППУ.

Участь у заході взяли начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик, начальник Івано-Франківської митниці ДФС Василь Ватаманюк, голова Ради ТВ АППУ в Івано-Франківській області Ігор Вінтонюк, виконавчий директор ТВ ВГО АППУ в Івано-Франківській області Олена Решетило, представники бізнесу, громадськості та аудитори.

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе привітав всіх учасників заходу та найперше зупинився на ТОП — 10 пріоритетів українського бізнесу, розроблених Українською Радою Бізнесу, Спілкою Українських Підприємців, Фондом та регіональними асоціаціями. Серед ТОП-10 пріоритетів виділив найважливіші: ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів у правоохоронних органах, створення Єдиної аналітичної Служби з розслідування економічних злочинів, заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, лібералізація трудового законодавства тощо.

Далі Грігол Катамадзе презентував Концепцію Податкового кодексу Розвитку, наголосивши на тому, що вона  напрацьована 75 бізнес-асоціаціями малого і середнього бізнесу та аналітичними центрами, які прагнуть створення сприятливих правових та економічних умов для розвитку бізнесу через податкові механізми для поліпшення економічного стану нашої держави. Він зупинився на проблематиці податкової системи, структурі та завданнях Податкового кодексу Розвитку, зокрема, на необхідності запровадження податку на виведений капітал, зниженні податкового навантаження на фонд оплати праці, амністії капіталів тощо.

Також Президент АППУ Грігол  Катамадзе представив Доктрину економічної безпеки України, яка містить пропозиції з реагування на основні економічні загрози. Він зауважив, що концепція Доктрини економічної безпеки України розроблена авторським колективом експертів аналітичних центрів: Інститутом соціально-економічної трансформації, Українським інститутом майбутнього та Центром соціально-економічних досліджень CASE України. Складовою частиною цієї Доктрини є проект нового Податкового кодексу Розвитку, нового Митного кодексу України, який буде синхронізований з європейським Митним кодексом, та ряд інституційних реформ – системні зміни, які потрібні в податковій та митній сферах.

Ірина Білотіл та Катерина Гривнак представили учасникам заходу розрахунки щодо впливу запропонованих змін на Державний бюджет України.  Вони акцентували увагу на тому, що Податковий кодекс Розвитку є фіскально-відповідальний, його новації мають всі необхідні розрахунки, напрацьовані кращими економістами провідних аналітичних Центрів, зокрема, фахівцями САSЕ Ukraine, Інститутом соціально-економічної трансформації.

Позитивні для бізнесу новації Податкового кодексу Розвитку, такі як запровадження податку на виведений капітал та зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, компенсуються за рахунок заходів по офшоризації, детінізації економіки, покращення адміністрування податків та зборів, зміни моделі оподаткування плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також зниження неефективних видатків загальнодержавного бюджету.

Начальник Головного управління фіскальної служби області Ірина Столярик в цілому позитивно висловилась щодо запропонованих змін, при цьому особливу увагу звернула на необхідності запровадження нульового декларування. «Це хороша ініціатива, — зазначила вона. Незважаючи на всі труднощі ми повинні розпочати процес контролю за витратами, як це роблять у Європі».

Також Ірина Столярик зазначила: «Бізнес, звичайно, зацікавлений у зменшенні податкового навантаження, але ми як представники державного органу — фіскальної служби, маємо забезпечити наповнення бюджетів усіх рівнів та бюджету Пенсійного фонду. Тому нам необхідно досягти узгодженості та знайти справедливий баланс, який дасть змогу з одного боку зменшити податкове навантаження на бізнес, а з другого – віднайти компенсатори наповнення цих бюджетів».

За словами начальника Івано-Франківської митниці Василя Ватаманюка, запропоновані ініціативи направлені, в першу чергу, на розвиток бізнесу. Серед найцікавіших, на його думку, є запровадження спільного режиму транзиту та нового терміну «митний борг».

Свої зауваження щодо нового підходу в оподаткуванні спрощенців ІІІ групи висловила заступник голови громадської ради при ГУ ДФС в Івано-Франківській області Марія Томин. Зокрема, вона зазначила, що відміна сплати єдиного внеску для цієї категорії підприємців може призвести до виникнення питань при нарахуванні трудового стажу та отриманні пенсії в майбутньому і запропонувала доопрацювати це питання.

Керівник регіонального представництва ІСС Ukraine в Івано-Франківській області Ярослава Гоголь закликала всіх поважати платника податків. «Має бути від дитячого садка, зі школи від сім»ї виховуватись культура та шанобливе ставлення до платника податків, платник потребує поваги і підтримки».

В свою чергу Грігол Катамадзе акцентував увагу на тому, що кожен громадянин держави має знати куди йдуть кошти платників податків і АППУ розпочала підготовку проекту «Контроль за використанням коштів платників податків».

Учасники Круглого столу висловили сподівання, що ініціатори та розробники проектів врахують всі зауваження та пропозиції, надані бізнесом та владою, зокрема і під час проведення аналогічних зустрічей в інших регіонах України. Як результат – український бізнес отримає податкове та митне законодавство, яке дасть змогу ефективно розвиватися і чесно сплачувати податки.

 Підсумовуючи засідання Круглого столу, Президент АППУ Грігол Катамадзе подякував усім учасникам заходу за активний та конструктивний діалог, звернувся із проханням надати висловлені під час дискусії пропозиції для їх опрацювання фахівцями Асоціації та висловив надію на подальшу підтримку бізнесу та громадськості Івано-Франківської області щодо Концепції проекту Податкового кодексу Розвитку.

Грігол Катамадзе висловив переконання в тому, що почалися великі зміни в країні, і всі ми маємо об’єднати зусилля, щоб найближчим часом побачити нові закони, які сприятимуть розвитку бізнесу в Україні.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ