У ЗАПОРІЖЖІ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ: «ТОП-10 ПРІОРИТЕТІВ ДЛЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ»

20 березня 2019 року в місті Запоріжжі у Khortitsa Palace Hotel відбулось засідання Круглого столу на тему: «ТОП-10 пріоритетів для економічного зростання країни». Організатор заходу – Голова Ради ТВ у Запорізькій області Гліб Лобов.
Під час засідання Круглого столу представники влади і бізнес-середовища обговорили основні пріоритети для економічного розвитку, спрямовані на покращення бізнес-клімату в країні, детінізацію та зростання економіки, створення прозорих та рівних умов ведення бізнесу.
У заході взяли участь Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол Грігол Катамадзе, Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Руслан Рачинський, начальник Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС Роман Афонов, заступник начальника Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ганненко, начальник Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області Світлана Жмурко, Президент ЗОСППР «Потенціал», голова Ради Запорізької обласної федерації роботодавців Олександр Головко, Голова Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Запорізькій області Світлана Проніна, керівництво Територіального відділення ВГО АППУ у Запорізькій області, а також керівники інших органів державної влади, представники громадських організацій та бізнесу Запорізької області.
Головний спікер заходу Грігол Катамадзе окреслив основні ТОП-10 пріоритетів для економічного зростання, серед яких:
1. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній.
2. Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.
3. Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів.

4. Запровадження безпаперових технологій: заборона державним органам вимагати інформацію, яка міститься у державних базах даних.
5. Демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та приватної тяги.
6. Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади.
7. Ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу, які будуть містити норми з деофшоризації економіки, радикальне зменшення розміру шкідливих прямих податків, модифікації податку на землю та інше, а також зниження видатків бюджету, які перерозподіляються через публічні фінанси, до цільового показника 35% від ВВП.
8. Запровадження сучасного трудового права, заснованого на свободі трудового договору, зменшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства.
9. Збереження поточної спрощеної системи оподаткування. Сприяння легальному мікро- і малому підприємництву, яке формує середній клас в Україні. Створення стимулюючої податкової системи для фізичних осіб-підприємців.
10. Детінізація економіки, зокрема ринку оренди землі та сільгосппродукції. Запровадження єдиного податкового документа для покращення контролю ланцюжка постачання ризикових категорій товарів на території України, стимулювання покупця отримувати фіскальний чек (кешбек, лотерея).
Грігол Катамадзе зауважив: «із 10 пріоритетів 7 – це складові частини Податкового та Митного кодексів. Сьогодні ми говоримо і про корупцію, і про тиск на бізнес, і про реформування ДФС, все це відноситься до одного документу, до чинного Податкового Кодексу України, який є джерелом корупції, контрабанди, податкового навантаження на фонд оплати праці та інше. Я впевнений, що об’єднання або роз’єднання ДФС нічого не змінить. Прийдуть нові фахівці і знову будуть керуватися документом, який є абсолютним злом як податківцям, так і митникам.

Майже 4 роки як я був обраний на посаду Президента Асоціації платників податків України. Вже через рік Асоціацією був підготовлений проект Податкового Кодексу України, покликаного забезпечити гідні умови для становлення та пріоритетного розвитку національного підприємництва. Проект пройшов широке обговорення з представниками влади, бізнесу, громадських організацій та науковцями майже по всій Україні.
Весь процес обговорення законодавчих змін переконав нас у правильності рішення щодо необхідності прийняття нового єдиного системного документа Податкового Кодексу Розвитку. Ми переконані в тому, що лібералізація податкового законодавства, де буде податок на виведений капітал і одноразове нульове декларування, дасть можливість вивести економіку України з «тіні»».
До речі, я вважаю, що кожен пункт ТОП-10 – це не просто красиві декларації, а механізми, перевірені практикою та досвідом інших країн. Це працює! І ці пріоритети – як 10 заповідей для бізнесу, які допоможуть здійснити стрімкий прорив в українській економіці.
Я вірю, що одним з головних пріоритетів нового складу Верховної Ради, який прийде восени після виборів, стане ухвалення саме Податкового і Митного кодексів. Сподіваюся, політики нас почують.
У своєму виступі Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе також звернув увагу на Стратегічні напрямки розвитку ВГО АППУ на 2019-2021 роки, серед яких: сприяння впровадженню реформ з метою створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми, забезпечення прискореного економічного зростання та стимулювання бізнесу до детінізації, добровільної сплати податків до бюджету України заради розвитку вітчизняного виробництва та залучення інвестицій.
За результатами дискусії учасники Круглого столу дійшли висновків про необхідність запровадження змін чинного законодавства, спрямованих на створення сприятливого середовища для інвестицій, а також підкреслили важливість діалогу між владою та бізнесом задля стимулювання подальшого розвитку економіки нашої країни.
Наприкінці заходу, Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе подякував організаторам заходу: Голові Ради ТВ у Запорізькій області Глібу Лобову, його заступнику Андрію Григор’єву та виконавчого директору Ганні Бабенко за якісну підготовку засідання Круглого столу та його проведення.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ