ПРЕЗИДЕНТ ВГО АППУ ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ ПРИЙНЯВ УЧАСТЬ У ПРАКТИЧНОМУ КРУГЛОМУ СТОЛІ ННІ ЕОМС УНІВЕРСИТЕТУ ДФС УКРАЇНИ

Сьогодні, 22 лютого цього року, в конференц-комплексі УДФСУ відбувся науково - практичний Круглий стіл «Реформа ДФС: функції, структура і кадрове забезпечення» за ініціативи: ННІ ЕОМС Університету ДФС України та ВГО «Асоціація платників податків України» в рамках Меморандуму про партнерство та співпрацю, підписаного ще у 2015 році за участю науковців, практиків, фахівців державних органів та іноземних експертів.
Відкриття заходу провів Ректор Університету ДФС України Павло Пашко разом з Президентом ВГО АППУ Гріголом Катамадзе. Модератором заходу був Директор ННІ ЕОМС Університету ДФС України Костянтин Швабій.
У своєму виступі Грігол Катамадзе зазначив:
«по-перше, ми багато і часто говоримо на різних Форумах, Круглих столах та інших заходах про «тіньову» економіку: МЕРТ називає цифру 35%, експерти 45-56%. Так ось аналіз показує, що є галузі економіки, де в «тіні» знаходиться 70, а то і 80% економіки України. Чому це відбувається? Відповідь одна: це відбувається тільки з однієї причини - бізнес не довіряє методам управління влади, бізнес не погоджується ні з якістю адміністрування податків, ні з їх рівнем. Ви скажете, що робити? Я вважаю - є тільки один вихід. Прийняти Єдиний системний документ, новий Податковий та Митний Кодекси. Це буде фундаментальні зміни в системі, де кількість податків до бюджету, їх ставки, адміністрування тощо буде погоджено з бізнес - середовищем і після їх прийняття буде чітко усе виконуватися. Поняття «корупція» само по собі зникне!
По-друге, нові Кодекси необхідні для того, щоб провівши системні зміни в реформуванні ДФС, у них були якісна правова основа для діяльності органу виконавчої влади. Я маю на увазі, що це буде не просте механічне розподілення ДФС на податкову та митну адміністрації, на наш погляд, буде помилково таке рішення Кабміну. Необхідно проводити усі тільки через законодавчі рішення. Фіскальна служба повинна розділитися на сервісну і контролюючу служби. Одночасно повинен бути створений новий орган НБФБ, який буде займатися саме економічними і фінансовими правопорушеннями в країні.

Окрім цього, у мене немає навіть сумніву, що невідкладно необхідно створити Національну митну службу в Україні. Відповідний закон докори вже два роки «лежить десь на полиці» у Верховній Раді України.
Хочу щиро сказати, що багато спілкуюся з представниками ДФС і центрі, і в регіонах, і сміливо можу сказати, що там працює величезна кількість чесних, порядних і головне висококваліфікованих працівників. Тому я прихильник об'єднання зусиль громадськості, працівників ЛФС, Мінфіну, профільного Комітету у ВРУ і Бізнесу для якісного проведення докорінного реформування. Не треба кудись поспішати, провести необхідно якісно, тому робити усе виважено.
До речі, Асоціація платників податків України, яку я очолюю з 2015 року, звернулася до європейських колег, а саме, до керівництва Європейської асоціації платників податків, з якими маємо Угоду про партнерство та співпрацю, підписану мною та Генеральним секретарем Майклом Єгером у червні 2017 року, провести найближчим часом у Брюсселі Круглий стіл у травні – червні цього року, де чітко обговорити дані питання, в тому числі можливість фінансування конкретних кроків реформування ДФС в Україні».
Круглий стіл проходив у двох дискусіях.

Перша «Реформа ДФС. Все таки фіскальна чи сервісна служба? Функції та структура податкової та митної служб України». У ній взяли участь:
Людмила Демченко – начальник Головного управління ДФС у м. Києві;
Олеся Солтус – заступник Директора Департаменту стратегічного розвитку та міжнародного співробітництва ДФС України;
Захарій Варналій – професор кафедри фінансів КНУ імені Тараса Шевченко;
Ірина Петрова - професор кафедри адміністративного права та митної безпеки УДФСУ та Оксана Солдатенко – ДНДІ МВС України.
Друга «Цінності і компетенції сучасного фахівця з оподаткування та митної справи. Проблема кадрового забезпечення реформи і нові підходи до навчання». У ній взяли участь:
Сергій Господарик – начальник управління податків і зборів Головного управління ДФС у Тернопільській області;
Дмитро Яровий – програмний менеджер Київської школи менеджерів;
Максим Дудник – директор відділу оподаткування ТОВ « PWC Україна»;
Ігор Будько – завідувач сектору аграрної ті спеціальної освіти МОН України;
Руслан Лазаренко – радник проекту «Розбудова адміністративних потужностей в сфері державних фінансів» GIZ Ukraine та Артем Коваль – молодший радник проекту GIZ.

Поділитись новиною:
Останні новини
25.04.202413:19Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового, безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Індексація, як працювати в 2024 році, лікарняні, зарплатна звітність у II кварталі цього року, нюанси подання, оплата праці в умовах воєнного стану: переваги та недоліки» 25.04.202411:13Податкову систему в Україні треба вдосконалювати 24.04.202416:48Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в спільній зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями 24.04.202416:30Актуальні питання особливостей оподаткування акцизним податком, обігу та ліцензування підакцизних товарів у період дії воєнного стану 24.04.202415:28Останні зміни у формі Декларації з податку на прибуток підприємств та порядок її заповнення платниками податку за І квартал 2024 року ВСІ НОВИНИ
Схожі новини
25.04.202413:19 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового, безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Індексація, як працювати в 2024 році, лікарняні, зарплатна звітність у II кварталі цього року, нюанси подання, оплата праці в умовах воєнного стану: переваги та недоліки» 25.04.202411:13 Податкову систему в Україні треба вдосконалювати 24.04.202416:48 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в спільній зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями 16.04.202412:11 Представник ВГО АППУ взяла участь у онлайн Робочому засіданні фокус-групи з питання галузевого рівня соціального діалогу. 12.04.202417:11 Віце-президент ВГО АППУ Олександр Саєнко взяв участь в Конференції на тему: «Трудова міграція: світовий досвід та українська специфіка» ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ