Президент ВГО АППУ, член Наглядової Ради УРБ Грігол Катамадзе взяв участь у Форумі у першій панелі «Економічні ініціативи кандидата на пост Президента України Петра Порошенка та ТОП-10 пріоритетів бізнесу»

4 березня 2019 року у Києві відбувся форум “Відповідальний діалог бізнесу та політиків”, участь у підготовці якого приймали члени УРБ. Мета форуму - почути від кандидатів на посаду Президента України публічну підтримку і готовність реалізувати ініціативи бізнесу, спрямовані на оздоровлення української економіки. Це перша спроба українських підприємців об’єднатися та широкою коаліцією побудувати відкритий діалог із політиками напередодні виборів.
Під час Форуму кандидати на посаду Президента України разом з представниками бізнес-спільнот, підприємцями та експертами обговорювали пріоритети економічних реформ.
Президент ВГО АППУ, представник Національної бізнес-коаліції, член Наглядової Ради УРБ Грігол Катамадзе взяв участь у Форумі у першій панелі «Економічні ініціативи кандидата на пост Президента України Петра Порошенка та ТОП-10 пріоритетів бізнесу». Народний депутат України Ніна Южаніна була представником кандидата у Президенти України Петра Порошенка. Також, учасниками панельної дискусії були Тетяна Паламарчук - в.о.виконавчого директора СУП, Софія Арасланова – генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової техніки, член Наглядової Ради УРБ, Олександр Соколовський – власник групи компаній «Текстиль контакт», член Ради директорів СУП.
У своєму виступі Грігол Катамадзе зазначив:
«Нині гарячий передвиборчий період, коли кожен кандидат у президенти прагне проявити себе якнайкраще. Ми, представники українського бізнесу, даємо їм таку можливість. Раз і назавжди прийняти зрозумілі правила гри для бізнесу, дати потужний поштовх для його розвитку, який, своєю чергою, швидко налаштує на правильні рейки всю економіку держави.
В середині лютого Національна бізнес-коаліція, яка об’єднує понад 70 бізнес-асоціацій, презентувала кандидатам на посаду президента ТОП-10 пріоритетів для економічного зростання, спрямованих на покращення бізнес-клімату в країні, детінізацію та зростання економіки, створення прозорих та рівних умов ведення бізнесу,а саме:

1. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній.
2. Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.
3. Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів.
4. Запровадження безпаперових технологій: заборона державним органам вимагати інформацію, яка міститься у державних базах даних.
5. Демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та приватної тяги.
6. Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади.
7. Ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу, які будуть містити норми з деофшоризації економіки, радикальне зменшення розміру шкідливих прямих податків, модифікації податку на землю та інше, а також зниження видатків бюджету, які перерозподіляються через публічні фінанси, до цільового показника 35% від ВВП.
8. Запровадження сучасного трудового права, заснованого на свободі трудового договору, зменшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства.
9. Збереження поточної спрощеної системи оподаткування. Сприяння легальному мікро- і малому підприємництву, яке формує середній клас в Україні. Створення стимулюючої податкової системи для фізичних осіб-підприємців.
10. Детінізація економіки, зокрема ринку оренди землі та сільгосппродукції. Запровадження єдиного податкового документа для покращення контролю ланцюжка постачання ризикових категорій товарів на території України, стимулювання покупця отримувати фіскальний чек (кешбек, лотерея).
Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе зауважив: «із 10 пріоритетів 7 – це складові частини Податкового та Митного кодексів. Сьогодні ми говоримо і про корупцію, і про тиск на бізнес, і про реформування ДФС, все це відноситься до одного документу, до чинного Податкового Кодексу України, який є джерелом корупції, контрабанди, податкового навантаження на фонд оплати праці та інше. Я впевнений, що об’єднання або роз’єднання ДФС нічого не змінить. Прийдуть нові фахівці і знову будуть керуватися документом, який є абсолютним злом як податківцям, так і митникам.

Майже 4 роки як я був обраний на посаду Президента Асоціації платників податків України. Вже через рік Асоціацією був підготовлений проект Податкового Кодексу України, покликаного забезпечити гідні умови для становлення та пріоритетного розвитку національного підприємництва. Проект пройшов широке обговорення з представниками влади, бізнесу, громадських організацій та науковцями майже по всій Україні.
Весь процес обговорення законодавчих змін переконав нас у правильності рішення щодо необхідності прийняття нового єдиного системного документа Податкового Кодексу Розвитку.
Ми переконані в тому, що лібералізація податкового законодавства, де буде податок на виведений капітал і одноразове нульове декларування, дасть можливість вивести економіку України з «тіні»».
До речі, я вважаю, що кожен пункт ТОП-10 – це не просто красиві декларації, а механізми, перевірені практикою та досвідом інших країн. Це працює! І ці пріоритети – як 10 заповідей для бізнесу, які допоможуть здійснити стрімкий прорив в українській економіці.
Я вірю, що одним з головних пріоритетів нового складу Верховної Ради, який прийде восени після виборів, стане ухвалення саме Податкового і Митного кодексів. Сподіваюся, політики нас почують. Тому, сьогодні 4 березня 2019 року ми зустрілися у широкому форматі з представниками бізнесу та політики, щоб обговорити наші 10 пріоритетів по пунктах. Дуже сподіваюся на плідну співпрацю і втілення цих пунктів у життя».
Наприкінці свого виступу Грігол Катамадзе висловив надію, що «політичні сили нас почують».
Окрім цього, до діалогу навколо економічного майбутнього країни, що зібрав на одному майданчику понад 300 представників бізнес-спільноти, політиків, експертів, долучилися кандидати на найвищу посаду в державі:
Анатолій Гриценко та його уповноважений представник – Олександр Савченко, уповноважені представники кандидатів Юлії Тимошенко – Віталій Ломакович, Володимира Зеленського – Олександр Данилюк, Олега Ляшка – Віктор Галасюк, а також мер міста Львова Андрій Садовий та його уповноважений представник Тетяна Острікова.
«Бізнес-спільнота повинна стати в Україні суб’єктом, який має потужний голос і впливає на економічний розвиток країни» - зазначила Софія Арасланова, член Наглядової Ради УРБ.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ