Грігол Катамадзе узяв участь в Ukraine Tax Forum

Президент ВГО Асоціація платників податків України Грігол Катамадзе узяв участь в Ukraine Tax Forum, організованому Університетом Державної фіскальної служби України в КВЦ «Парковий».

Форум був присвячений податковій системі України, її проблемам і перспективам розвитку. Головна мета UTF — відкрита комунікація бізнесу і експертів галузі з представниками влади.

Участь у Форумі узяли народні депутати України, представники виконавчої влади, експерти, представники бізнесу.

На Форумі говорили про тіньовий бізнес і його роль в економіці України, обговорювали проблеми адміністрування податків, податкове навантаження на бізнес, кадрову політику податкових органів України та ін.

Грігол Катамадзе розповів про ініціативи Асоціації платників податків та Української Ради Бізнесу.

«Асоціація платників податків – одна з великих спільнот країни, яка об’єднує справжній український бізнес. Наші філії є в кожній області, і ми відстоюємо позиції бізнесу, українських платників податків. Але разом з цім ми є одними з фундаторів великого бізнес-об’єднання Української Ради Бізнесу, яка об’єднує вже 78 всеукраїнських громадських бізнес-асоціацій.

Ми повинні зробити такі умови ведення бізнесу, щоб не треба було потім боротися. Три роки тому експерти Асоціації платників податків розробили проект Ліберального податкового кодексу, потім по всієї країні зустрічались з представниками бізнесу, отримували пропозиції та зауваження. Після цього, в рамках Української Ради Бізнесу на основі наших розробок зробили проект Податкового Кодексу Розвитку. У меморандумі між Українською Радою Бізнесу та партією «Слуга Народу», який ми підписали 19-го липня, буквально за два дні до парламентських виборів, відображена можливість прийняття нових правил гри.

Ми з вами дуже добре пам’ятаємо що відбувалося в останні роки. Наприкінці кожного року приймалися зміни до податкового законодавства. Бізнес просто не міг зрозуміти цього. Зараз я навмисно запитую представників, вже колишніх, цієї фіскальної служби, а чи розбираються вони самі в тому Податковому кодексі? Цей кодекс — з усіма змінами – застарілий.

У нашому експертному середовищі готові підставити плече новому уряду. Вже є концепція нового Митного кодексу, є текст законопроекту нового Податкового кодексу. Ми підтримуємо ті зусилля, які робить парламент. У тому числі по профільним законопроектам. Наша група готова долучитися до всіх цих робочих груп. Ми готові робити все, аби законопроекти були на користь українського бізнесу.

Чому я наполягаю на тому, щоб був прийнятий новий Податковий кодекс?  Тому що те, що відбувалось 28 років поспіль, а особливо останні п’ять – було шоком. Наш кодекс теж можна вважати шоком, але – позитивним та дуже приємним. Потрібні прості правила, які будуть зрозумілі й однакові для всіх. Разом з цім треба оголосити нульове декларування, яке останні три роки зустрічало великий супротив. Я наполягав, щоб взагалі була нульова ставка. Потім в Українській Раді Бізнесу мене переконали, що ставку треба ставити три відсотки. Я не бачив тексту цього законопроекту, але знаю з інтерв’ю пана Гетманцева, що ставки трошки інші: п’ять та два з половиною відсотка. Якщо ми хочемо досягти успіху у цьому напрямку, треба обговорювати ці ставки, щоб вони були приємними для бізнесу.

Коли мене вчора запитали, як буде назватися мій виступ, я попросив назвати його «Податковий кодекс: реальність чи міф?». Я маю надію, що все ж такі – реальність. Це я розумію з того темпу, який взяв новий український парламент, і з того тону, який нам усім задав новий Президент України – Володимир Зеленський. Я не першій рік живу у цій країні, але вперше бачив, щоб Президент особисто перераховував завдання з виконавцями, строками, та ін. І усі законопроекти повинні бути зареєстровані до першого жовтня, а прийнятими до першого грудня. Це шалений темп, але особисто наше об’єднання до нього цілком готове.

Ми також є членами Європейської асоціації платників податків. Коли я виступав там, то європейські колеги мене не розуміли, бо там такі організації є опозицією до влади. Ми так не хочемо. Ми хочемо бути разом з нашим урядом. Я переконаний, що у нас єдина мета – щоб український народ достойно жив у власної країні».

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
26.04.202416:52 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергової онлайн Робочої зустрічі з представниками Східного МУ ДПС по роботі з ВПП 25.04.202413:19 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового, безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Індексація, як працювати в 2024 році, лікарняні, зарплатна звітність у II кварталі цього року, нюанси подання, оплата праці в умовах воєнного стану: переваги та недоліки» 25.04.202411:13 Податкову систему в Україні треба вдосконалювати 24.04.202416:48 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в спільній зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями 16.04.202412:11 Представник ВГО АППУ взяла участь у онлайн Робочому засіданні фокус-групи з питання галузевого рівня соціального діалогу. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ