21 лютого цього року Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе взяв участь у Екомічному Форумі «Влада та бізнес: новий суспільний договір»

У Економічному Форумі прийняли участь три президенти України: Леонід Кравчука, Леонід Кучма, Віктор Ющенко та представники українського бізнесу.
Організатори форуму: Українська Рада Бізнесу, до складу якої входить 72 бізнес-асоціації, в тому числі ВГО «Асоціація платників податків України», Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик, Центр політичного діалогу.
Учасники Форуму зібралися з єдиною метою - консолідувати зусилля заради економічного зростання держави та добробуту для всіх.
Бізнес втомився від неефективного державного управління та вкрай стурбований відсутністю системної промислової, фіскальної та економічної політики.

Учасники Форуму обговорювали поточну економічну ситуацію в Україні, економічні загрози та необхідні кроки для їх нівілювання.
Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе у своєму виступі чітко окреслив необхідні першочергові кроки, які потрібно зробити найближчим часом:
- прийняття нових Кодексів: Податкового та Митного;
- докорінне реформування ДФС;
- створення нової служби: Національного бюро фінансової безпеки, яка одна буде займатися фінансовими правопорушеннями.
Учасниками Форуму було запропоновано низку важливих кроків для покращення ситуації в країні, зокрема:
- підвищення прозорості, спрощення процедур та їх автоматизації, утворення інституційних стримувань та противаг, дерегуляції та звуження державного втручання до мінімально необхідних меж, приватизації державних підприємств;
- створення єдиного аналітичного органу з розслідування економічних злочинів;

- ухвалення нової редакції Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу, які будуть передбачати норми по деофшоризації економіки, радикальному зменшенню розміру шкідливих податків на працю, ліквідацію податку на прибуток та заміну його податком на виведений капітал, модифікації податку на землю, скорочення кількості пільг тощо;
- інвентаризація та аудит видатків та витрат бюджету з метою скорочення видатків та витрат бюджету до цільового показника перерозподілу через публічні фінанси у 35% від ВВП;
- демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж, тощо.
За підсумками обговорення учасники Форуму дійшли висновку, що у країні має бути розроблено та прийнято єдиний комплексний документ, у якому будуть описані загрози економіці та заходи по їх подоланню - Доктрина економічної безпеки.
На завершення Форуму Президенти оголосили спільне звернення до суспільства.

Звернення учасників Економічного форуму «Влада та бізнес: новий суспільний договір»
м. Київ, 21 лютого 2019 року
Усвідомлюючи спільну відповідальність за збереження та сталий розвиток економіки України, ми звертаємося до громадянського суспільства, представників бізнесу, іноземних партнерів, до всіх без винятку політичних сил.
Вибір Україною європейського та демократичного шляху розвитку Росія сприйняла як історичний виклик, що призвело в результаті до війни, анексії Криму, окупації частини Донбасу, торгівельної блокади, енергетичного шантажу, масованої пропаганди проти нас.
Більшість українців вірить у здатність держави подолати труднощі, суспільство готове підтримати рішучі зміни, залишається лише втілити цей резерв у конкретних кроках, перенести у практичну площину, ухвалюючи якісні закони та справедливі судові рішення, створюючи нові робочі місця та запроваджуючи новітні технології.
За результатами дискусії учасники Форуму відзначають, що темпи розвитку української економіки недостатні для того, щоби здійснити прорив. У значній мірі це зумовлено, насамперед, гібридною війною, що веде Росія проти України, а також несприятливими умовами для діяльності середнього бізнесу, прорахунками у фінансовій, податковій, митній, бюджетній, банковій, борговій, зовнішньоторговій і платіжній політиці.
Обговоривши проблемні питання взаємин влади і бізнесу, учасники Форуму пропонують здійснити такі невідкладні заходи:
• Забезпечити стійку макроекономічну стабільність;
• Послабити фіскальний та регуляторний тиск;
• Забезпечити незалежність та чесність судів;
• Усунути політичний та корупційний тиск на бізнес;
• Стимулювати національне виробництво;
• Захистити та підтримати український бізнес на зовнішніх ринках;
• Вирішити питання вільного ринку землі.
Виходячи з вищевикладеного, ми підтримуємо ініціативи бізнес середовища, аналітичних та експертних кіл в розробленні Доктрини економічної безпеки, нового Податкового та Митного кодексу України, а також законопроектів, спрямованих на публічну інвентаризацію та аудит видатків з Державного бюджету.
Цього року в Україні відбудуться вибори як Президента, так і Парламенту. Враховуючи винятковість моменту, ми звертаємося до усіх учасників як президентських, так і парламентських перегонів: підтримайте бізнес, дайте можливість всім, хто готовий працювати чесно – жити по Закону, створювати робочі місця, сплачувати податки.
Також, ми звертаємося до бізнес-спільноти: ви були і залишаєтесь тією рушійною силою, яка завжди брала відповідальність на себе. Та саме в такі переломні моменти як зараз держава та суспільство потребують вашої активності, чесності, патріотизму. Віримо: сила та велич України починаються з єдності її громадян, які своєю працею та молитвою творять наше сьогодення та майбутнє.
Дякуємо!

Учасники форуму:
Президент України (1991-1994)
Леонід Кравчук
Президент України (1994-2005)
Леонід Кучма
Президент України (2005-2010)
Віктор Ющенко
Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик. Центр політичного діалогу та Українська рада бізнесу

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ